21 листопада День Гідності та Свободи

21.11.2022

21 листопада — це день, коли ми думаємо про майбутнє, але, водночас, пам’ятаємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє. Сьогодні День Гідності та Свободи.
Цей знаковий для українців день, встановлений згідно з указом Президента на честь початку в цей день Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р.
Цьогоріч Україна відзначає його у стані повномасштабного російського вторгнення та знову ціною життів виборює своє право на Гідність та Свободу.
Нині, коли народ України, тим чи іншим чином, став на захист Батьківщини, ці поняття набувають нового значення. Саме за них воюють захисники і захисниці і не віддають ворогові ні клаптика нашої території. Саме ці ідеї охоплюють серця мужнього, гордого та незламного народу.
Для довідки:
21 листопада 2013 р. в Києві почалися протестні акції громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію і скасувати процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Зневажання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, яким і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликало обурення народу. Українці вийшли на протестну акцію в столиці, а потім і в інших містах.
До опівночі на Майдані зібралося близько 1,5 тис. людей. 28 листопада почався страйк студентів, в якому взяли участь десятки тисяч людей.
Учасники Євромайдану вимагали відставки президента В. Януковича. В ніч на 30 листопада беркутівці жорстоко розігнали мітингувальників, постраждали десятки людей. Саме тоді мирний протест переріс у справжню революцію! Вже 1 грудня вийшло до одного мільйона протестувальників — киян та мешканців інших міст та сіл України. В лютому 2014 р. злочинний режим Януковича був повалений, а сам він втік до росії.
Відстоювання найвищих демократичних цінностей коштувало життя 106 вбитих («Небесна сотня») та більше 2 тисяч поранених. Майдан стояв три місяці, до самої весни 2014 р., а потім в країні розгорнулися інші драматичні події — окупація росією Криму та територій Донецької та Луганської областей…
Отож, День Гідності та Свободи — наше національне свято, яке має величезне значення для кожного українця. Його мета — затвердити прагнення громадян України до демократії, справедливості, свободи, руху до європейської спільноти, з якого ми вже не звернемо.