2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

02.12.2022

Поневолення однієї людини іншою існувало протягом всієї історії людства і на різних етапах історії ставлення до нього різнилося, але сьогодні більшість країн одностайно працюють над боротьбою з нелегальними залишками цього явища.

Хоча існує стереотип про «гуманність» сучасного світу і подолання диких традицій минулого, проте сьогодення не позбавлене рабства та поневолення людей. Організація Об’єднаних Націй однозначно засуджує дану практику, офіційного статусу раба вже немає, однак торгівля людьми і сексуальне рабство все ще залишається глобальною і актуальною проблемами сьогодення. За даними Міжнародної організації праці, на сьогодні у світі люди стають жертвами сучасних форм рабства (жертвами примусової праці примусових шлюбів).

Проблема торгівлі людьми присутня і в Україні. Щороку поліція виявляє сотні випадків поневолення та спроб продажу людей за кордон. Жертвами стають люди різного віку, з різною освітою і соціальним статусом. Майже кожен третій серед постраждалих — це дитина (не останню роль тут відіграє нелегальне сурогатне материнство). Наразі мінімізація наслідків торгівлі людьми залежить як від громадянського суспільства і небайдужості простих громадян, так і від урядів і їх зацікавленості в гарантуванні свободи.