Skip to content
1

19 травня ми відзначаємо Всесвітній день вишиванки!

19.05.2022

Сьогодні особливий день – ми відзначаємо Всесвітній день вишиванки.

Вишиванка – символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, порядності, чесності, любові, святковості. Це не данина моді і не просто одяг – це оберіг, який дає сили і міцно єднає з предками, живопис в якому уся історія, культура і велич українського народу.

Українці ставляться до вишиванок як до святині. Вишиванки передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, зберігалися як реліквії. В них код нашої нації, глибоке коріння і традиції, вони – символ свободи, нескореності і гідності волелюбного українського народу.

Здавна і донині наші славні воїни одягають сорочки вишиті їх коханими і матусями, бо в кожному хрестику і кожній ниточці є молитва найрідніших людей, яка як броня захищає від ворога.

Українські вишиванки про «не здамся», «буду стояти до кінця», «дух міцнійший, ніж тіло» і «Україна буде вільна». Як наша рідна мова і пісня, ці сорочки потужна зброя проти агресора.

Одягти вишиванку сьогодні – це сказати про те, що ніхто й ніколи не окупує нашу душу, не поставить на коліна і не примусить відмовитись від найціннішого – своєї Батьківщини і землі.