Skip to content
1

10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров’я

10.10.2023

Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне, так і соціальне благополуччя.
Ментальне здоров’я багатьох українців сьогодні під загрозою через військову агресію, біль від втрати близьких на війні, переїзд в інше місце, невпевненість у завтрашньому дні, відсутність відчуття безпеки. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
Сьогодні тема ментального здоров’я звучить на всіх рівнях – від міжнародного та національного до регіонального.
Фахівці радять не замовчувати проблеми, а звертатися по допомогу.
Щоб допомогти кожному впоратися із стресом, який ми щодня переживаємо впроваджена комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я ініційована першою леді Оленою Зеленською.
“Стрес, який щодня витримуємо через російський напад, неможливо ігнорувати чи замовчувати. Українці самовіддані, відчайдушні й сміливі в захисті одне одного. Та чи вистачає наших душевних сил на самих себе? Адже, щоб зберегти стійкість країни, мусимо зберегти кожен свою”, – вважає перша леді.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?” створена спеціально для того, щоб кожен знайшов психологічну допомогу тоді й там, коли вона потрібна.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах: