Згідно квартального звіту начальника Служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради Ірини Орел, на первинний облік взято 6 дітей Гірської громади, які залишилися без батьківського піклування, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та 5 дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Юридичну особу публічного права – Службу у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради було створено Рішенням Гірської сільської ради від 30.11.2020 № 23-I-VIII.
Рішенням Гірської сільської ради від 29.01.2021 № 205-6-VIII затверджено Положення служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради зі змінами.
Рішенням Гірської сільської ради від 29.01.2021 № 207-6-VIII затверджено Програму захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання на території Гірської сільської ради на 2021-2025 ріки.
Виконавчим комітетом Гірської сільської ради від 19.01.2021 № 12 було створено Комісію з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Гірської сільської ради, затверджено її персональний склад та Положення.
29.01.2021 у соцмережі Фейсбук була створена сторінка Служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради з метою проведення інформаційно – роз’яснювальної і консультативної роботи з питань:
• інформування про захист прав, свобод і законних інтересів дітей;
• соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;
• профілактики правопорушень серед неповнолітніх;
• ознайомлення з діючим законодавством у сфері захисту прав дітей.
Протягом І кварталу 2021 року було проведено два засідання Комісії з захисту прав дитини, в ході яких було розглянуто 3 питання.
Начальником ССД було відвідано 1 судове засідання в Бориспільському міськрайонному суді з метою призначення опікуна. Надано 9 консультацій правової допомоги.
Протягом 1 кварталу 2021 року, завдяки співпраці з благодійними організаціями, малозабезпеченим родинам надавалася допомога: одягом, взуттям, продуктами харчування, засобами гігієни, канцтоварами. Допомогу отримали 11 дітей.
Службою у справах дітей спільно з Управлінням гуманітарного розвитку та соціального захисту 02.03.2021 року було проведено круглий стіл «МЕДІАГРАМОТНІСТЬ» на базі Ревнівської ЗОШ I-III ступенів та 12.03.2021 року круглий стіл «БУЛІНГ» на базі Гірської ЗОШ I-III ступенів.
Начальником служби у справах дітей 18.02.2021 року взята участь в он-лайн тренінгу УЖК «Політика рівних можливостей на місцях: проблематика, спрямування, інструменти», 23.02.2021 року в он-лайн нараді, організованою Службою у справах дітей та сім`ї КОДА, 23.03.2021 року в он-лайн тренінгу УЖК «Політика рівності та інклюзивності», 30.03.2021 року в он-лайн конференції «Реалізація та перспективи системного впровадження послуги раннього втручання в Україні», 31.03.2021 року в он-лайн нараді «Протидія торгівлі людьми». Спеціаліст служби у справах дітей пройшов підвищення кваліфікації за напрямком «Соціальні послуги в ОТГ».
Взяті на первинний облік 6 дітей, які залишилися без батьківського піклування, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та 5 дітей в складних життєвих обставинах, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Служба у справах дітей провела рейди з метою обстеження умов проживання. Були проведені оцінки потреб дітей та складені індивідуальні плани соціального захисту дитини, які були затверджені на комісії.
Регулярно проводиться контроль за умовами проживання дітей облікових категорій.
Найбільш ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, будь-яких проявів жорстокого поводження з дітьми, є проведення профілактичних рейдів – виїздів. З метою обстеження умов проживання дітей в сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, виявлення сімей, де батьки не виконують належним чином батьківських обов’язків, протягом січня – березня 2021 року службою у справах дітей спільно з інспектором ювенальної превенції, дільничним інспектором були проведені рейди-виїзди. Фахівцем служби складено 29 актів обстеження умов проживання дітей. В ході проведення рейдів батькам роз’яснювалися їх права та обов’язки щодо виховання дітей, забезпечення належних умов для їхнього проживання, навчання, фізичного та морального розвитку, роз’яснювалося законодавство щодо адміністративної, кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Одночасно проводиться індивідуальна інформаційно-роз’яснювальна робота з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.
Служба у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради продовжує проводити контроль за умовами проживання дітей облікових категорій, поширює інформацію про діяльність служби у справах дітей та її контактні дані серед мешканців громади з метою активізації виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та інформування про факти порушення прав дітей. Також проводиться профілактична робота із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, булінгу (цькуванню), кібербулінгу.
До теми.
Робота Служби у справах дітей щодо захисту прав дітей здійснювалась у межах дії законодавчих актів, згідно Законів України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Сімейного кодексу України, Цивільного Кодексу України, Постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаною із захистом прав дитини», Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», Постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 № 800 «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю», листів та рекомендацій Служби у справах дітей та сім`ї КОДА та Мінсоцполітики.