Skip to content
1

В Україні – День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни

22.06.2022

22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова і основна частина Другої світової війни.
Україна зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення – близько 5 млн, 2,2 мільйона вивезли на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок.
Німецько-радянська війна показала українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів. Усім відомі криваві злочини нацистів на окупованих територіях України – Голокост, розстріли мирного населення, створення таборів смерті, спалення сіл.
В День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни ми згадуємо мирних жителів та бійців на фронті, які загинули в ті страшні роки.
Наймасштабніша війна століття стала великою трагедією та надзвичайним випробуванням для українського народу, який зробив великий внесок в перемогу над нацизмом у Європі.
Історія має властивість повторюватись. 24 лютого 2022 року, також попри угоди і меморандуми, які мали б гарантувати безпеку, росія розпочала повномасштабне вторгнення. Криваві злочини тепер уже росіян, змушують здригатись увесь світ. Знову гине мирне населення, діти, захисники.
Українці продемонстрували тоді і показують зараз всю силу духу і готовність боронити свої землі. Ми і наша земля – останній кордон, що береже Європу від диких ординців.
Щодня схиляємо голову і хвилиною мовчання вшановуємо тих, хто гине за нашу свободу і незалежність.