УВАГА! ЗЛІСНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР’ЯН – АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА!

05.08.2022

УВАГА! ЗЛІСНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР’ЯН – АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА!Відділ благоустрою Управління ЖКХ та КБ інформує: амброзія полинолиста – це злісний карантинний бур’ян, що розвиває могутню кореневу систему і надземну масу, по зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний. Цвітіння амброзії починається в кінці червня та триває до вересня.
Крім шкідливого впливу на культурні рослини, негативно впливає на здоров’я людини. Пилок рослин з роду амброзія є сильним алергеном і викликає алергічні захворювання (бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, контактні дерматити).
Щоб подолати амброзію необхідно кілька разів за літо її скошувати, щоб рослина не встигала зацвісти. Найкращий варіант у боротьбі з цією рослиною – виривати її з корінням та використовувати фітоценотичний метод – висівання на цих ділянках багаторічних злаково-бобових травосумішей або газонних трав, чи розстиланням газонних рулонів, що сприяє пригніченню росту амброзії полинолистої.
Відповідно до Програми боротьби з карантинними рослинами на території Гірської сільської територіальної громади Бориспільського району Київської області на 2021-2025 роки:
• систематично розміщується інформація про небезпеку карантинного бур’яну та способи боротьби з ним для мешканців на сайті Гірської сільської ради та на сторінці у фейсбук;
• розповсюджено повідомлення на дошках оголошень про небезпеку карантинного бур’яну амброзію-полинолисту;
• постійно проводиться роз’яснювальна робота з населенням щодо небезпеки, яку становить амброзія;
• населенню та підприємствам надаються повідомлення та приписи про порушення законодавства у сфері благоустрою населеного пункту та усунення порушень шляхом скошування бур’янів, особливо небезпечного карантинного бур’яну – амброзії;
• станом на 05 серпня працівниками КП «Горянин» з початку весняного періоду було проведено 5 покосів 17 га територій, які знаходяться у комунальній власності (на дитячих майданчиках, стадіоні, скверах, парках, кладовищах, проходах до зупинок, біля сміттєвих майданчиків);
• в межах фінансування – проведена обробка амброзії препаратом «Амбростоп».
Не можна стояти осторонь адже боротьба з амброзією задля збереження здоров’я–справа кожного!
Закликаємо вирвати/скосити бур’яни біля своїх домолодінь та на земельних ділянках!