Відділ благоустрою Управління ЖКХ та КБ інформує:
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – це злісний бур’ян, що розвиває могутню кореневу систему і надземну масу, по зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний. Цвітіння амброзії починається в кінці червня і триває до вересня.
Крім шкідливого впливу на культурні рослини, негативно впливає на здоров’я людини. Пилок рослин з роду амброзія є сильним алергеном і викликає алергічні захворювання (бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, контактні дерматити).
При потраплянні пилкового зерна на слизову оболонку, білки надходять у кров і лімфу. В результаті розвивається нежить, сльозотеча, задишка, відчувається головний біль, підвищується температура, можуть з’являтись напади бронхіальної астми і знижується працездатність.
Амброзія виділяє ефірні масла, що викликають головний біль. Алергени містяться також в насінні і листі амброзії. Вони можуть викликати у людей дерматити.
Щоб подолати амброзію необхідно кілька разів за літо її скошувати, щоб рослина не встигала зацвісти. Найкращий варіант у боротьбі з цією рослиною – виривати її з корінням та використовувати фітоценотичний метод – висівання на цих ділянках багаторічних злаково-бобових травосумішей або газонних трав, чи розстиланням газонних рулонів, що сприяє пригніченню росту амброзії полинолистої.
У випадку виявлення амброзії землевласникам, сільськогосподарським виробникам, власникам земельних та присадибних ділянок необхідно негайно провести заходи по її знищенню.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!! Невиконання фізичними та юридичними особами правил фітосанітарного контролю згідно ст. 16 закону України «Про карантин рослин» та ст. 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» тягне за собою накладання штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Матеріал про боротьбу з амброзією розміщений також на дошках оголошень наших сіл.