Skip to content
1

Твої хвилювання – Не дрібниці: UNFPA запустив платформу психологічної підтримки для підлітків

20.06.2023

       Представництво Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні (далі – UNFPA Україна) за підтримки уряду Великої Британії спільно із МГО «Молодвіж» перезапустили підлітковий проєкт «Не дрібниці у стосунках», розширивши його тематики та платформи.  Реалізували ідею креативна агенція ISD Group.

     Відтепер, окрім теми здорових і токсичних стосунків, у проєкті говоритимуть про емоції, почуття та переживання, які спричинила або загострила війна.

 

Підлітковий вік – це той момент, коли всі проблеми множаться на 2, бо ти ще формуєшся як особистість і не завжди знаєш, як тобі реагувати й впоратися з емоціями. Дорослі кажуть «та це ж дрібниці!», а для тебе це НЕ дрібниці.

«Не дрібниці – це проєкт про емоції та почуття, які охоплюють і пригнічують підлітків через переїзд в іншу країну, через сум за друзями, через постійні переживання за власне життя і життя рідних. Ми говоримо, що будь-які зміни в емоційному стані через непростий час не варто знецінювати, замовчувати або ігнорувати.

«Психологічний добробут у час війни є надзвичайно крихким. Саме тому вкрай важливо опановувати навички емоційної регуляції, профілактики та подолання стресу, плекати в собі психологічну пружність. Підлітки, які зазнали впливу війни, вразливі, у них вищий ризик розвитку депресії, тривожності, розладів адаптації, зокрема ПТСР. Це, у свою чергу, негативно впливає як на стосунки з власним «Я», так і на взаємини з близькими. Підтримка ментального здоров’я, безумовно, відіграє важливу роль у запобіганні насильницьких стосунків».

“У час війни, у час, коли країна проходить через величезну кількість страждань та болю, люди інколи применшують свої власні переживання, відкладають їх на потім, мовляв, спершу треба перемогти у війні. Безумовно, ми всі маємо продовжувати робити все можливе для того, щоб жити у вільній країні, але важливо при цьому не забувати про себе, про те, що терпіти насильство не потрібно за жодних умов, що через війну не варто закривати очі на кривду у власних родинах. Адже допомога є і вона ближче ніж здається. Головне не мовчати про насильство — про це і є фільм “Поруш тишу”, — сказала почесна амбасадорка UNFPA в Україні, Марія Єфросініна.