Податок – це частина зароблених грошей, яку повинен сплачувати до державного бюджету кожен громадянин. Без податків не може існувати жодна країна у світі. Різноманітні види податків та методи їх вираховування становлять податкову систему держави. Податки є основним інструментом перерозподілу доходів між членами суспільства, а також важливим засобом стабілізації економіки. Податки повинні бути зрозумілими, стабільними і помірними, але сплачувати їх зобов’язані всі.
В Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених Податковим Кодексом, рішеннями сільської ради у межах її повноважень і є обов’язковими до сплати на території громади.
До видів місцевих податків належать:
1. Податок на майно, який в свою чергу складається з
– податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки
– транспортний податок
– податок на землю
2. Єдиний податок.
Податок, що сплачують суб’єкти господарської діяльності на спрощеній системі оподаткування, основний підприємницький податок. Первісно планувався та був єдиним відрахуванням, передбаченим у рамках спрощеної системи оподаткування, та поєднував у собі відрахування до місцевого податкового бюджету, Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування. Зараз єдиний податок сплачується тільки до місцевого бюджету, а решта відрахувань включені до єдиного соціального внеску.
До місцевих зборів належать:
• збір за місця для паркування транспортних засобів,
• туристичний збір.
Сплативши податки, ми робимо своєрідні інвестиції в наше майбутнє, забезпечуємо соціальну стабільність і створюємо прийнятні умови не лише для свого життя, а й для життя всіх громадян нашої країни.
Таким чином, основна функція місцевих податків та зборів полягає у формуванні грошових доходів громади та подальшому їх перерозподілі в необхідні сфери, що сприяє розвитку цієї громади в цілому і покращення добробуту кожного жителя зокрема.
Сплачувати податки вчасно – відповідальність кожного громадянина. Щоб їх сплатити не обов’язково чекати квитанції. Для цього можна зайти до особистого кабінету платника податків і оплачувати он-лайн. Оплату можна здійснити також в будь-якому відділенні банку, поштовому відділенні, в приміщенні ЦНАП.