Працівники муніципальної охорони цілодобово патрулюють села громади, діють в межах їх компетенції та згідно відповідного алгоритму дій і у роботі всюди стикаються з одними й тими самими проблемами. Про проблеми начальник з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Олександр Чабан:
«В останні тижні у громаді почастішали випадки розпиття спиртних напоїв у громадських місцях. Крім цього, громадяни втрачають пильність і, незважаючи на воєнний стан, гучно вмикають музику, в тому числі російську, порушують режим тиші та заважають сусідам. Неодноразово трапляються випадки, коли режим тиші порушують саме особи на підпитку.
Триває збір урожаю і знову на поверхні одвічна проблема громади: спалювання городини, бур’янів і трави. Кількість виявлених задимлень та багать з трави значно зросла за останній тиждень. Працівники постійно проводять бесіди з населенням та наголошують на тому, що спалювання заборонено законодавством. Зараз це ще й вкрай небезпечно і для екосистеми, і для жителів, і для майна, адже через спеку зберігається високий рівень пожежної небезпеки.
Звертаюся до усіх: громада починається з кожного з нас. Необхідно дотримуватись законодавства. Власну поведінку кожен визначає сам і має розуміти усі моральні аспекти. Дійсно шкода, що муніципальна охорона змушена вчити дорослих людей як правильно поводитись».
Нагадуємо:
Поява в стані алкогольного сп’яніння або розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях – відповідальність за ст. 178 ч.1 КУпАП;
Порушення правил тиші – відповідальність за ст.182 КУпАП;
Порушення у сфері благоустрою – відповідальність за ст.152 КУпАП. За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.