Skip to content
1

Про добросусідство

11.06.2022

«Діло з грушею закінчилось несподівано. Груша всохла, і дві сім’ї помирились. В обох садибах настала мирнота і тиша».
Сусідські війни – класичний літературний сюжет. Чого лише вартий твір «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького. Старий як світ сюжет, коли дріб’язкові приводи переростали у справжні баталії з насиллям, актуальний і сьогодні. Змінилися хіба декорації та імідж Кайдашів.
Чвари описані в книжках викликають сміх крізь сльози, а от в житті, на жаль, сварки доходять до абсурду, адже в кожного своя правда і прірва людського непорозуміння лише зростає. Наша громада не виключення.
Намагання довести свою правоту грають з нами злий жарт, затьмарюють розум і змушують робити вкрай нелогічні і не властиві людській природі вчинки і призводять, зрештою, до втручання третьої сторони. Розбиратися в конфліктах доводиться органам місцевого самоврядування та правоохоронцям.
У такий нелегкий час, коли вся Україна та українці об’єдналися заради однієї мети, сусідам теж варто об’єднатись, припинити сваритись, почути одне одного, знайти спільну мову і жити в добросусідських стосунках. Добросусідство – це відносини між сусідами, морально-етичні правила та дружні стосунки, які властиві для сусідів, умови співіснування сусідів, сусідські права та обов’язки. Для підтримки добросусідських стосунків потрібна воля обох сторін, а також дотримання будівельних, землевпорядних та санітарних норм.
В будь-якій ситуації варто залишатись людьми!