Заледве зараз знайдеться серед українців людина, яка не відчула на собі, що таке підвищене стресове навантаження. 9 із 10 громадян констатують, що в них є як мінімум один із симптомів стресового розладу. Через війну та повномасштабне вторгнення 15 мільйонам людей в Україні знадобиться різного рівня психосоціальна підтримка, певній частині з них – навіть професійна психіатрична допомога. Бо зламана психіка – це не зламана нога, її видно не одразу.
Але поки стан далекий від невідворотного, можна й навіть потрібно використовувати доволі прості, але дієві практики, що можуть зробити життя набагато кращим. І не обов’язково при цьому змушувати себе малювати яскраву квітку, якщо у вас настрій зовсім іншого, сірого кольору.
Саме про це – у шостій серії циклу відеороликів, створених ГО «Безбар’єрність» спільно з МОЗ України за підтримки ВООЗ.
Це відео закликає робити дуже просту і доступну вправу – дякувати.
Одна проста звичка може впустити світло навіть у найтемніші закутки. І ця звичка вартує того, щоб її застосовувати якомога частіше. Бо світло з’явиться не лише у вас особисто, а зачепить й інших людей.
Різноманітні активні практики, зокрема практика вдячності – це чи не найкращі ліки від стресу. Покажіть ці ролики близьким удома, на роботі, надішліть знайомим. Раптом у цих коротких відео вони знайдуть відповіді і на свої запитання.
Нагадаємо, цикл відеороликів про те, як перемогти стрес, був презентований наприкінці лютого 2023 року.
Супровід розроблення та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України.