Skip to content
1

Програма Муніципальна няня

06.10.2023

Для допомоги новоспеченим батькам у догляді за малечею у 2019 році в Україні було запроваджено новий вид соціальної допомоги – «муніципальна няня», грошова допомога молодим сім’ям від Уряду країни. Що це за послуга та як нею скористатись роз’яснимо далі:
 Хто така муніципальна няня
Це фізична, юридична або особа-підприємець, яка надає послуги няні, з якою батьки укладають угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Фактично це няня, яка надає послуги, декларує свої доходи та платить податки.
Сума компенсації ⬇
Починаючи з 1 січня 2023 р. відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня відповідного року, що становить – 6 700 гривень.
✔ Право на отримання ⬇
Право на отримання компенсації послуги ,,муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю I чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею.
✔ Звітування та виплата
Заявник послуги „муніципальна няня” (батьки):
до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу „муніципальна няня”, подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення в паперовій чи електронній формі документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні, а також акт про надання послуги “муніципальна няня”.
Виплачується шляхом перерахування коштів на рахунок в установі банку, зазначений у заяві заявником, до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому до зазначеного структурного підрозділу надійшли документи, що підтверджують витрати.
Для отримання компенсації послуги необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання.
Заявник послуги „муніципальна няня” подає заяву та документи/відомості
• заяву;
• заяву про перерахування коштів для компенсації послуги „муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку;
• копію договору між заявником послуги та муніципальною нянею;
• документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні;
До заяви додаються копії:
• свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, – копія виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;
• паспорта заявника послуги „муніципальна няня” з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
• документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
• документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
• рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу районної у місті, сільської, селищної, міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
• довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби);
• медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю);
• довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).