Поминальні дні у селах Гірської ОТГ
с. Затишне: сільське кладовище 09.05.2021 о 13:00
с. Ревне: – «Нове кладовище» 10.05.2021 о 12:00
– кладовище по вул. Шкільна 11.05.2021 о 12:00
с. Мартусівка: сільське кладовище 11:00
с. Гора: – кладовище по вул. Мічуріна 10.05.2021 о 9.30
– кладовище по вул. Лісова 10.05.2021 о 12.00
Про штучні квіти
Традиційно ми приносимо на кладовище квіти. Так проявляється наша пам’ять і любов до покійних. Це природно для людини, і тут немає нічого дивного. Квіти прийнято приносити і в храм, розміщувати їх перед іконами.
Але якщо в храм християни приносять квіти живі, то на кладовище переважна більшість несе штучні вінки.
Екологи пояснюють, що пелюстки штучних квітів виготовляють із синтетичних тканин – поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть чинити негативний вплив на здоров’я. Стебла, бутони і інші декоративні елементи роблять із пластику, найчастіше з ПВХ, теж досить токсичного. Серцевини і дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні (наприклад, на сонці) здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.
Переробці штучні квіти не піддаються, у них присутні багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканину, метал, часто запаяний всередину пластика). Тому вони, як і штучні вінки, та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, виділяючи токсичні речовини і забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води. Час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні у довкілля виділяються важкі метали і діоксини – стійкі органічні забруднювачі, що мають канцерогенну дію і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.
Тому ми просимо відмовитися від цієї практики, адже такі квіти жодним чином не відносяться до релігійної символіки.
Альтернатива пластиковим букетам – живі квіти, які можна не тільки покласти до моголи, але і висадити біля неї.