Вже незабаром розпочнеться новий навчальний рік. Кожен мешканець нашого села у тій чи іншій мірі є причетним до навчального процесу, адже усі ми маємо діток, внуків, племінників…Яким буде цей навчальний рік та що залишилось з минулого, розповідає директор Гірської ЗОШ Андрій Гутовський.
Святкова лінійка 1 вересня
«Давати конкретну відповідь на питання щодо проведення цьогоріч традиційної святкової лінійки, — це взяти на себе відповідальність за те, що складно передбачити. Тож чіткої відповіді на це питання я досі не маю. Можливо свята взагалі не буде і вчителі організують окреме вітання для своїх учнів безпосередньо у класі. Це питання вирішуватиметься вже перед 1 вересня відповідно до перебігу епідеміологічної ситуації».
До 1го класу піде 50 учнів, буде сформовано два класи. У 11 класі навчатиметься 18 учнів. Загальна кількість учнів у Гірській школі — понад 500.
COVID-19 та навчальний процес
«До старту навчального року залишається зовсім небагато. Утім, як відбуватиметься навчальний процес під час пандемії COVID19, – донині достеменно невідомо, адже умови навчання можуть змінюватися постійно у зв’язку з епідеміологічною ситуацією. У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) раніше наголосили, що дистанційного навчання для всіх, як це було навесні, не буде. 1 вересня учні мають повернутися за парти.
30 липня Міністерство охорони здоров’я оприлюднило постанову з рекомендаціями для закладів освіти про те, як проводити навчальний процес в умовах пандемії.
СЕРЕД ГОЛОВНИХ ПРАВИЛ:
- Заходити в будівлю та пересуватися приміщеннями навчального закладу у масці або респіраторі. Під час уроків їх можна не використовувати.
- Не допускати на робоче місце працівників із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С. Учням же вимірювати температуру не обов’язково.
- Забезпечити усіх працівників закладу засобами індивідуального захисту із розрахунку: 1 захисна маска на 3 години роботи.
- Розробити маршрути руху для учнів та скласти графік, за яким вони пересуватимуться в закладі освіти.
- Проводити роз’яснювальну роботу з персоналом та учнями щодо індивідуальних заходів профілактики та симптомів коронавірусної хвороби.
- Перед заняттями опитувати учнів про самопочуття та обстежувати на ознаки респіраторних захворювань.
- Обмежити пересування здобувачів освіти кабінетами, зокрема, проводити навчання в одному і тому ж приміщенні.
- Передбачити у навчальному розкладі можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.
- Провітрювати приміщення після кожного заняття щонайменше 10 хвилин.
- За можливості забезпечити навчання на свіжому повітрі.
- Забезпечити вбиральні антисептичними засобами. Поставити їх при вході у приміщення.
- Під час харчування забезпечити відстань між столами не менше ніж 1,5 метра та розміщення за столом не більше 4х осіб. Шведський стіл і самообслуговування забороняються.
У коридорі закладу передбачено встановити дезінфектори для рук та спеціальні контейнери для утилізації захисних масок і рукавичок.
Ми готуємося до виконання цих рекомендацій. Зараз Київщина у «зеленій зоні», тож 1 вересня плануємо розпочати навчання. Але вже тепер зрозуміло, що у будьякий момент можуть бути непередбачувані зміни. Можливо, доведеться проводити скорочені уроки».
Школа в Гірській ОТГ
«Ми залишаємося тим же навчальним закладом, що і до створення об’єднаної громади. Сподіваюсь, що і надалі місцева влада не залишить нас та допомагатиме. Якщо враховувати перспективу розвитку нашої громади, то перспективи розвитку освіти видаються доволі позитивними.
Доля нової школи досі не визначена: тобто чи то буде звичайний загальноосвітній заклад, чи опорний, НВК, гімназія або ліцей, — остаточно засновником не вирішено. Головне, щоб нова школа вчасно добудувалась, а влада і надалі підтримувала освітній заклад».
Шкільний автобус та харчування
Щодо підвезення учнів до школи цього навчального року поки нічого не відомо. Через пандемію ми обмежені у кількості пасажирів, адже згідно з вимогами МОЗ та МОН передбачено перевезення пасажирів лише на сидячих місцях. Пальне на транспорт залишилося з минулого навчального року. Я розумію, що наш шкільний автобус створює зручності для багатьох батьків, але поки ситуацію ми контролювати не можемо.
Кошти на харчування у шкільній їдальні учнів пільгових категорій на рахунку закладу передбачені у повному обсязі. Поки відкритим залишається питання дотримання вимог МОЗ про харчування дітей. Там є рекомендації щодо відстані між столами під час харчування. Як наша маленька їдальня впорається із ними, побачимо. Загалом у шкільній їдальні ва день харчувалося понад 120 учнів.
«Ні» шкільному фонду
«На цей момент кошти на потреби навчального закладу виділяються з державного та місцевого бюджету цілковито. Тож шкільний фонд із 2016 року у нашому закладі скасовано. Усі фінансові витрати на потреби школи здійснюються за рахунок кошторисних закупівель. Батьки наших учнів фізично допомагають у виконанні косметичних ремонтних робіт, завжди беруть активну участь у прибиранні класних кімнат під час підготовки до нового навчального року. За що наш педагогічний колектив щиро дякує їм!
Особиста допомога закладу від Романа Дмитріва
«За час мого перебування на посаді директора Гірської ЗОШ (із 2016 року) з боку сільського голови Романа Дмитріва жодного разу не було відмови у допомозі навчальному закладу. Чи то офіційні звернення, чи приватні прохання вчителів про допомогу — ми завжди отримували бажане.
От, наприклад, згадується минулорічний подарунок від Романа Миколайовича — скелет тіла людини. Валентина Ганська жартома сказала йому про таку потребу, а вже через кілька днів, як зараз пам’ятаю, голова села несе у заклад той наочний посібник.
Подібна історія була і про придбання глобусу для проведення удосконалених уроків географії.
Цього літа завдяки фінансовій допомозі від Романа Дмитріва учні нашої школи мали б відвідувати мовний табір. На жаль, через пандемію табір працювати не зміг. Проте кошти на нашому рахунку зарезервовані на наступне літо. Тож із нетерпінням чекаємо чергових літніх канікул».
Від місцевого самоврядування
«Із 2016 року за ініціативи сільського голови Романа Дмитріва у Гірській ЗОШ розпочалося впровадження «заохочувальних призів» та виплат для вчителі і учнів. Так, спочатку грошові надбавки почали отримувати кращі з кращих педагогів. Далі за старанність у навчанні, участь у олімпіадах та творчих конкурсах стали заохочувати і школярів. Наприклад, учні, які займали призові місця на олімпіадах, у цьому році отримали по 5 і більше тисяч гривень. Вчителі також неодноразово отримували кошти за підготовку дітей до олімпіад. Випускники школи отримували по 1 тисячі гривень. Звісно, це невелика сума, однак доволі приємний бонус для підлітка. Ці виплати нараховувались із сільського бюджету, і наш колектив вдячний голові Гірської сільської ради, депутатам та виконавчому комітету за таку ініціативу.
Через те, що наші фільтраційні механізми не дозволяють вживати сиру воду дітям, адміністрація та голова батьківської громади навчального закладу звернулися до сільради з клопотанням про налагодження поставок питної бутильованої води до закладу. Завдяки підтримці сільського голови та депутатів, учні нашої школи мають змогу вживати очищену питну воду, яку до закладу постачає фірма «Жива вода».
Наша школа не скаржиться на якісь недоопрацювання з боку ані сільського голови, ані депутатського корпусу. Ми дякуємо за підтримку кожному, хто причетний до навчального процесу у Гірській ЗОШ, — нашим учням, і батькам, і депутатам, і звісно сільському голові».
Зміни у цифрах
Підготовка до нового навчального року у Гірській ЗОШ розпочалася від початку оголошення карантину. І батьки, і вчителі зробили чимало для покращення стану закладу у новому навчальному році. Наразі в усіх кабінетах школи проведено поточні та косметичні ремонтні роботи. На суму у майже 400 тисяч гривень із сільського бюджету цьогоріч проведено ремонт кабінетів інформатики та трудового навчання.
За кошти бюджету Бориспільської районної ради придбано все оснащення для повноцінного навчального процесу, а також учбова література.