Skip to content
1598518036_onlayn

Нарада з Департаментом освіти та науки

24.03.2021

23 березня на платформі Zoom відбулася розширена нарада Департаменту освіти і науки з керівниками місцевих органів управління освітою. Начальник відділу освіти Гірської сільської ради Тетяна Рахімова також взяла у ній участь.

Обговорили пріоритетні напрямки розвитку освіти в 2020/2021 роках в умовах децентралізації, адже станом на сьогодні функції районних адміністрацій перейшли до територіальних громад, тому на місцях органи управління повинні забезпечити якісне функціонування дошкільних, позашкільних закладів та закладів загальної середньої освіти.

В контексті вищезазначеного обговорили практичні питання реалізації Національної стратегії розбудови освітнього середовища, в якому наявні безпечні умови для навчання та праці, спілкування та взаємодії всіх учасників освітнього процесу .
Окремо зупинились на необхідності створення в закладах освіти нового особливого освітнього простору, який би стимулював учнів до навчання .
Нові підходи і до організації харчування в школі. Це не тільки ремонт та модернізація харчоблоків в закладах освіти, а й розширення спектру платних та кейтерингових послуг (виключаючи готівку).

Впровадження інклюзивного навчання визнано пріоритетним напрямком розвитку освіти, тому органам управління освітою в Гірській громаді потрібно особливу увагу звернути на створення інклюзивно- ресурсних центрів. До речі, рішення про створення ІРЦ в нашій Гірській ОТГ на базі Ревнівської школи вже прийнято на сесії 20.03.2021 р.

Що стосується розвитку позашкільної освіти, яка теж є пріоритетним напрямком в розвитку системи освіти в Київській області, то Гірська громада входить в трійку громад з числа 69 громад області, в яких вже створені та функціонують заклади позашкільної освіти!

Про реформування підрозділів ювенальної превенції доповідав заступник начальника ГУНП в Київській області Очеретяний Максим Анатолійович. Він презентував проект “Поліцейський- учасник освітнього процесу”. Проект спрямований на упередження, убезпечення та зменшення вчинення правопорушень дітьми, створення безпечного середовища під час навчального процесу та в побуті. Головний меседж проекту- поліцейський друг, а не контролер. Наразі проект пілотний і стартує в 30 закладах освіти області, але він має довгострокову перспективу і поступово буде втілений в усіх областях України.

Нарада була конструктивною, інформативною, практичною, з цікавими та корисними презентаціями. Управління гуманітарного розвитку та соціального захисту Гірської ОТГ щиро дякує Департаменту освіти та науки Київської області за допомогу в налагодженні функціонування системи освіти в громаді.