Сільський голова звернувся до депутатів з проханням спілкуватися з виборцями і пояснювати людям, що велика частина об’єктів електропостачання зруйновані або пошкоджені.
У першу чергу світлом повинна бути забезпечена критична інфраструктура, потім – усі інші абоненти. Щоб забезпечити лише цю інфраструктуру, необхідно понад 360МВт на всю Київську область. Потужності, щоб забезпечувати УСІХ не вистачає. Зараз триває робота в напрямку, щоб об’єкти критичної інфраструктури, яких багато і в нашій громаді, перевести на генератори. За рахунок цього вивільниться потужність, яку можна буде розподілити між споживачами і таким чином вийти на графік 4/4 години.
Роман Дмитрів зазначив, що під час ввімкнення електропостачання, на мережу йде надвелике навантаження через велику кількість електричних приладів, які не були вимкнені. На трансформаторних підстанціях не витримує обладнання, вибивають автомати. Їх заміна – це час. Ремонтує їх Бориспільський районний підрозділ ПрАТ «Київобленерго», у якого ремонтних бригад лише декілька і вони не можуть зробити усе і одразу. Деякі ТП – приватні і ПрАТ «Київобленерго» не може їх ремонтувати, але навіть в таких випадках йде назустріч.
Голова наголосив також, що нарікання, звинувачення, скарги у соцмережах, заклики перекривати дороги чи застосовувати фізичні дії не призведуть до корисного, відчутного і, тим більше, негайного результату. Результат дасть правильне поводження з електроприладами (вимикати з мережі при вимкненні світла), ощадливе їх використання (не вмикати усе одразу), самоорганізація абонентів тих чи інших ТП.
Крім іншого, депутати прийняли рішення про погодження Меморандуму про співпрацю між Центральним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції, Відділенням Нотаріальної палати України у Київській області та Виконавчим комітетом Гірської сільської ради. Це рішення дає можливість мешканцям громади в найближчому майбутньому отримувати безоплатні онлайн та офлайн консультації нотаріусів на базі ЦНАП.