Місцем проведення конференції обрали Бучу, місто –герой, приклад незламності українського народу та символ відродження зруйнованих міст та сіл України для всього світу.
У конференції взяли участь Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки України, Сергій Бабак, Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Василь Кремень, Президент НАПН України, Олексій Кулеба, голова Київської обласної військової адміністрації, Мурат Шахін, Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні.
До конференції в режимі онлайн долучилися міжнародні спікери: Пшемислав Чарнек, Міністр освіти і науки Польщі, Владімір Балаш, Міністр освіти Чеської Республіки та інші представники освіти від країн Європейського Союзу.
Начальник управління гуманітарного розвитку виконавчого комітету Гірської сільської ради Ольга Плахотнюк та начальник відділу освіти Тетяна Рахімова взяли участь у роботі конференції в якості делегатів від Гірської громади.
Про те, як вистояла освіта в умовах війни, яку витримку та патріотизм продемонстрували освітяни та учні закладів освіти України та, зокрема, Київщини, говорив Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет:
«Щоб навчання розпочалося з 1 вересня, багато освітян взяли до рук зброю і захищають країну на передовій! Тому ми, освітяни, не маємо права не підтримати наших колег на освітньому фронті!»
Міністр презентував форми навчання з 1 вересня ( дистанційна, екстернат, сімейна( домашня), очна, змішана, міжнародна) та зауважив, що велика увага повинна приділятися національно- патріотичному вихованню учнів, бо воно є обов’язковою складовою освітнього процесу. Особливе значення в реаліях війни набуває військово- патріотична гра «Сокіл»(«Джура». В Гірській громаді на базі ЗПО “Старт” вже працює даний гурток ).
«600 000 дітей та 20 000 вчителів наразі знаходяться за кордоном – це величезний виклик для системи освіти. В цій ситуації головне завдання не просто вистояти, а й розвиватися», – зауважив Голова комітету Верховної Ради з питань освіти Сергій Бабак.
Тому закони, які приймаються зараз Верховною Радою, гнучкі, націлені на вирішення гострих питань в умовах воєнного стану. Так, надзвичайно важливим кроком є розблокування 590 Постанови КМУ щодо закупівлі шкільних автобусів для підвозу дітей до закладів освіти.
Олексій Кулеба, голова КОВА, говорив про загрози та відповідальність в нових реаліях, героїзм освітян в умовах війни, підготовку до нового навчального року. Особливу подяку висловив водіям шкільних автобусів, які продемонстрували мужність під час евакуації мешканців з тимчасово окупованих територій.
Міжнародні спікери з Польщі, Франції, Швейцарії, Чехії, запевнили, що уряди їх країн і надалі готові приймати, підтримувати українських дітей та надавати їм освітні послуги.
Пшемислав Чарнек, Міністр освіти Польщі:
«Вільна, незалежна Україна є для нас пріоритетом. Щиро дякую вчителям за українських дітей, які демонструють глибокий патріотизм та вихованість.
З 500 000 дітей 200 000 записані в польську систему освіти, 300 000 дистанційно навчатимуться в українських школах.
Польща готова і надалі приймати українських дітей, якщо ситуація в Україні буде загострюватися».
Анатолій Федорук, Бучанський міський голова: « Бучанська громада- приклад для всього світу відродження , в тому числі і в освітній сфері .
462 мирних громадян , серед них 9 дітей, вбили і закатували в Бучі.
Владою міста робиться все для того, щоб повернути своїх громадян в місто».
Прикладом міжнародної та державної підтримки у відбудові закладів освіти стало підписання меморандуму про співпрацю та фінансову підтримку будівництва нової школи та закладу дошкільної освіти в Бучі представником Литви паном Кальварусом та мером Бучі Анатолієм Федоруком .
Василь Кремень, Президент Національної академії педагогічних наук України окреслив роль НАПН у впровадженні інноваційної системи освіти дітей раннього та дошкільного віку в умовах воєнного стану, організації освітнього процесу в 5 класах, цифровізації закладів освіти, створенні потужної електронної бібліотеки та у навчанні цифрової грамотності вчителів.
Альона Парфьонова, співголова громадської організації «Батьки SOS», відзначила роль освітян під час війни (гуманітарні штаби, плетіння сіток, приготування смаколиків на фронт, збір коштів та інших необхідних речей для військових).
Конференцію завершив практичний блок – робота на локаціях.
Освітянська родина готова приймати будь-які виклики та робити все можливе для того, щоб повернутись до навчання в умовах війни!
СЛАВА УКРАЇНІ!