Skip to content
изображение_viber_2023-09-14_17-14-02-524

Майже 1 000 000 гривень на безпекові потреби Гірської громади

14.09.2023

Міжнародна організація з міграції (МОМ) визнала актуальним проєкт «Гірський освітній хаб безпеки» та заохотила ініціативу подвоєнням фінансування. Так, на початку проєкту потенційні переможці могли розраховувати на 12 000 доларів. Але після детального знайомства з проєктом Гірської громади МОМ виділила 25 000 доларів, або майже 1 000 000 гривень.

Загалом до участі у проєкті «Людський вимір» долучилися майже 70 громад Київської області. Кожна з них могла утворити робочу групу, пройти навчання, визначити пріоритетні напрямки та запропонувати рішення.

Після двох етапів відбору у фіналі залишилося 16 пристоличних громад. І лише три з них – Гірська, Бишівська та Васильківська – отримали підвищений грант 25 000 $ на реалізацію своїх ідей.

Долучення суттєвих позабюджетних фінансових ресурсів для безпекових цілей – результат спільних і злагоджених дій Гірської сільської ради, громадських організацій та активних жителів громади.

У відповідності до умов гранту, передача безпосередньо коштів у громаду не передбачена. На всю суму виграного гранту організатори – менеджери проєкту МОМ «Людський вимір» – придбають і передадуть управлінню гуманітарного розвитку Гірської сільської ради спеціальне обладнання, щоб започаткувати роботу Гірського освітнього хабу безпеки.

Довідково:

Гірський освітній хаб безпеки – освітній проєкт нашої громади спрямований на формування культури безпеки, що сприяє сталому розвитку та стійкості громади до сучасних викликів.

Метою проєкту є створення мобільного освітнього хабу. Це осередок, де можна набути практичні навички і підвищити компетенції у сфері безпеки. Скористатися цією можливістю зможуть як органи місцевого самоврядування (ОМС), так і комунальні заклади, а також жителі громади.

Тематика навчання пов’язана із підготовкою до запобігання та ефективного реагування на надзвичайні ситуації воєнного, техногенного, природнього, побутового та соціального характеру.

Зокрема, у хабі відбуватиметься навчання за 7-ма напрямками: «перша домедична допомога», «безпека дорожнього руху», «пожежна безпека», «кібербезпека», «дії на випадок надзвичайної ситуації», «мінна безпека», «безпечне середовище». Крім того, планується надання психологічної підтримки вразливим категоріям жителів громади.

Крім основної форми навчання – практичних тренінгів, буде можливість скористатися дистанційним навчанням.
Орієнтовно у середині листопада 2023 року відбудеться публічна презентація Гірського освітнього хабу безпеки. Під час цього заходу всі охочі зможуть більш детально познайомитися із програмами навчання та долучитися до нього.
Майже 1 000 000 гривень на безпекові потреби Гірської громади Майже 1 000 000 гривень на безпекові потреби Гірської громади

Майже 1 000 000 гривень на безпекові потреби Гірської громади Майже 1 000 000 гривень на безпекові потреби Гірської громади