23 листопада в Бориспільській районній державній адміністрації проходило засідання на тему налагодження взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, жорстокому поводженню з дітьми; активізації зусиль суб’єктів механізму взаємодії, що здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми.
Учасниками «круглого столу» стали Галина Савчук – заступник голови РДА, Світлана Бутник – начальник служби у справах дітей та сім’ї Бориспільської РДА, Андрій Хіміч – начальник сектору ювенальної превенції Бориспільського РУП ГУНП в Київській області, Оксана Мартинова – представник сектору ювенальної превенції Бориспільського РУП ГУНП в Київській області, Ірина Орел – начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради та регіональна представниця Українського Жіночого Конгресу у Київській області, Оксана Берліна – начальник служби у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Золочівської сільської ради, Ігор Дереза – головний юрист відділу «Бориспільське бюро правової допомоги» Броварського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.
На зустрічі обговорили заплановані заходи до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада по 10 грудня. Мета цієї акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав постраждалих осіб.
Ірина Орел наголосила на необхідності тісної взаємодії з органами Національної поліції, а також поділилась досягненнями у сфері протидії домашньому насильству на території Гірської громади. Зокрема, визначена Уповноважена особа з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, затверджена Програма запобігання та протидії домашньому насильству, створена Координаційна рада та затверджений план невідкладних заходів по протидії домашньому насильству. Пані Ірина повідомила про рішення Гірської сільської ради про створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Приміщення притулку знаходиться в Ревному на вулиці Райдужна 2 і потребує капітального ремонту. Для його здійснення заплановане отримання субвенції з державного бюджету.
Ігор Дереза доповів про можливості отримання постраждалими від домашнього насильства безоплатної правової допомоги.
Андрій Хіміч говорив про шляхи вирішення проблем з якими стикається ювенальна превенція в роботі.
Присутні дійшли висновку про необхідність широкого інформування населення громад про проблему домашнього насильства і права та можливості отримання допомоги постраждалими.