Skip to content
04

Кожна дитина має право на сім’ю!

20.08.2021

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини  на правах сина або доньки на підставі рішення суду. Відродження культури сімейного влаштування потребуючих опіки дітей почалося в  90-х роках  XX ст., коли в  країні були створені перші дитячі будинки сімейного типу.

За офіційними даними більше 28 тисяч дітей, які залишились без батьківської опіки підлягають усиновленню. Перебування в інтернатному закладі згубно позначається на розвитку дитячої особистості. Переважна більшість вихованців після виходу з інтернату не підготовлені до дорослого життя в умовах сім’ї та соціуму, мають низький рівень культурного розвитку та загальної обізнаності.

Усиновлення – це пріоритет і захист для дитини, яка втратила своїх батьків і є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, бо за правовими наслідками усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і набуває прав біологічної дитини. За дитиною, яка виховується в прийомній сім’ї, зберігається статус і за певних умов вона може бути повернута на виховання біологічним батькам.

За українським законодавством, усиновити чи взяти під опіку дитину може як сімейна  пара, так і особа, що не перебуває в шлюбі. Але кожну окрему ситуацію розглядає суд індивідуально. Його вердикт залежить від багатьох чинників: віку усиновлювачів, їх матеріального стану, стану здоров’я тощо.

Усиновленою може бути дитина, тобто особа у віці від 2 місяців до 18 років. У виняткових випадках суд може винести рішення про усиновлення повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування. Стосовно усиновлювачів, це може бути дієздатна особа, не молодша 21 року, щоправда, за умови, якщо мінімальна різниця між дитиною і усиновлювачем не менше 15 років. Старшим усиновлювачам бажано підібрати дитину такого віку, щоб її можна було виховати до повноліття, будучі працездатним.

Згідно ст. 210 Сімейного Кодексу України встановлена заборона на роз`єднане усиновлення рідних братів та сестер, але в ній також зазначено: «За наявності обставин, що мають істотне значення, суд за згодою органу опіки та піклування може постановити рішення про усиновлення когось із них або усиновлення їх різними особами».

Попри труднощі, з якими можна зіткнутись на  шляху усиновлення, винагорода буде більшою: тепла посмішка дитини, її лагідні оченята та невичерпна радість батьківства.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачів до відділу у справах дітей та сім`ї Бориспільської районної адміністрації (телефон 04595-52272).