ДО УВАГИ жителів сіл Гора, Мартусівка, Ревне, Затишне!
У разі загрози виникнення або під час виникнення надзвичайної ситуації або війни (якщо є необхідність в укритті) можуть використовуватись підвальні приміщення багатоповерхових будівель і підвали приватного сектору, а також споруди цивільного захисту (за наявності). Закликаємо кожного громадянина завчасно подбати про свою безпеку та безпеку своєї сім’ї.
Правила перебування населення у захисних спорудах
Населення, яке підлягає укриттю, прибуває до споруд фонду захисних споруд із засобами індивідуального захисту, дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці (якщо їх закладення не передбачено в таких спорудах), а також найбільш необхідними речами. Забороняється приносити до споруд легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.
Заповнювати споруди фонду захисних споруд необхідно організовано, без паніки.
Особи, які прибули з дітьми, розміщуються в окремому відсіку чи в місці, спеціально відведеному для них (за можливістю). Діти, люди похилого віку і люди з поганим самопочуттям розміщуються у медичній кімнаті або біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів.
Особи, які укриваються, повинні виконувати вказівки відповідальної особи захисної споруди щодо перебування у споруді.
У споруді забороняється курити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не допускається пересування приміщеннями без особливої потреби, необхідно дотримуватися дисципліни, якнайменше рухатися.
Вихід із споруди здійснюється у разі надходження інформації про відсутність небезпеки (після уточнення обстановки в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації в порядку, встановленому командиром (відповідальною особою). Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться у разі:
1) пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;
2) затоплення споруди;
3) пожежі у споруді та утворення в ній небезпечних концентрацій шкідливих газів;
4) досягнення граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища.
Поради до підготовки населення вдома
«МІЙ ДІМ – МОЯ ФОРТЕЦЯ!!!»
Цей вислів набуває особливого значення в надзвичайних ситуаціях.
Незалежно від того, що спричинило кризу, для мінімальної готовності варто задати собі декілька простих, але критичних питань:
- Чи я маю достатній запас харчів і питної води?
- Чи є у мене необхідні медикаменти?
- Чи можу я своїми силами забезпечити обігрів оселі в холодний період року?
За можливості обладнайте укриття у підвалі. Забезпечте оселю запасами води та продуктів, засобами пожежогасіння, ліхтариками (комплектами запасних елементів живлення), приладами для приготування їжі у разі відсутності газу йї електропостачання та передбачте питання обігріву у зимовий період. Нанесіть захисні смуги зі скотчу (паперу, тканини) на віконне скло для підвищення його стійкості.
Підготуйте транспорт – особистий транспорт тримайте у справному стані із запасом палива.
Екстрена валіза – екстрена валіза, як правило, являє собою міцний і зручний рюкзак від 25 літрів і більше, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, засобів індивідуального захисту, продуктів харчування та води. Також ключі, засоби зв’язку, аптечку. У літніх людей, людей з інвалідністю та дітей є особливі потреби. За необхідності, цей список доповнюється і коригується.
ГРАФІК роботи консультаційних пунктів з питань цивільного захисту у лютому
- С. Гора – 21.02.2022 (понеділок) у приміщенні Гірської сільської ради о 15.00.
- С. Мартусівка – 22.02.2022 (вівторок) у приміщенні клубу о 15.00.
- С. Ревне – 23.02.2022 (середа) у приміщенні Будинку культури о 15.00.