Група інвалідності може бути продовжена без повторного огляду на півроку в умовах воєнного стану

04.04.2022

Уряд 30 березня постановою № 390 (порівняльна таблиця) визначив, що повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану, переноситься не більше ніж на 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану за умови неможливості направлення:
осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності, лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу (відповідно до постанови № 1317);
дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії (відповідно до постанови № 917).
При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.
У разі коли в індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю встановлений строк повторного огляду, що припав на період дії воєнного стану на території України, та в особи з інвалідністю відсутня можливість пройти МСЕК, а в дитини з інвалідністю – ЛКК закладу охорони здоров’я, їх індивідуальна програма реабілітації продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд і не отримано відповідну індивідуальну програму реабілітації.
Нагадуємо також, що урядовою постановою № 225 визначено, що на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування:
у разі коли особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до МСЕК, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК;
Кримська республіканська, обласні, центральні міські у мм. Києві та Севастополі, міські, міжрайонні та районні МСЕК здійснюють свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності та забезпечують проведення медико-соціальної експертизи за направленням ЛКК незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.
Крім того визначено, що у разі неможливості направлення лікарем або ЛКК, в тому числі заочно, осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу:
рішення щодо продовження тимчасової непрацездатності за її наявності приймається без направлення на медико-соціальну експертизу;
направлення на медико-соціальну експертизу здійснюється не пізніше ніж через місяць після припинення або скасування воєнного стану.