У всіх випадках, коли це тільки можливо, всі діти мають навчатися разом.
Звичайно, всі діти різні: комусь легше дається один матеріал, комусь – інший, у когось може бути дефіцит уваги, а в когось труднощі зі сприйняттям. У когось яскравий одяг, хтось пересувається кріслом колісним, хтось носить окуляри, а хтось потребує супроводу на вулиці. Адже різноманіття – це факт і реальність, у якій ми живемо.
Інклюзія в освіті передбачає, що, попри певні життєві обставини, в яких опиняється дитина, у неї має бути можливість і доступ до якісної освіти, а також підтримка з боку вчителів.
Дуже важливо показувати дітям різноманіття нашого світу змалечку. Діти, які зростають із розумінням, що всі люди різні, але мають рівні можливості, у подальшому так само із розумінням та прийняттям ставляться до інших. А це зменшує ризики дискримінації та негативного ставлення до людей, які відрізняються за якимись ознаками, вже у дорослому житті.
Більше про рівність і доступність можна прочитати в Довіднику безбар’єрності, створеному за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.