Skip to content
32231161_477006246050665_2356222296990941184_o

День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08.05.2020

Дорогі участники бойових дій, ветерани та діти війни!

Традиційно щороку мешканці нашого села збираються біля меморіалу, щоб привітати Вас та вшанувати пам’ять тих кого вже немає в живих, але цього року через карантин було відмінено всі урочисті заходи. Тому, на привеликий жаль, сьогодні ми не можемо, дивлячись у вічі кожному з вас, подякувати та розділити біль тих втрат, який і досі ви переживаєте. Пропонуємо переглянути відео – спогад.

Пам’ятаємо!!!

Фото: Татьяна Шиян   Монтаж: @Studioseptember

“1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

День пам’яті і примирення: історія пам’ятної дати

День пам’яті та примирення присвячений пам’яті жертв Другої світової війни та примиренню між країнами-учасниками. Дні пам’яті відзначаються щорічно 8 і 9 травня починаючи з 2005 року.

День пам’яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла “Акт про беззастережну капітуляцію” Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування. День пам’яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни.

Резолюцією ООН державам пропонується щорічно один або два дні віддавати данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. Генасамблея також підкреслила, що ця подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй, покликаної позбавити майбутні покоління від лих війни і закликала країни-члени ООН об’єднати зусилля в боротьбі з новими викликами і загрозами, і зробити все можливе для врегулювання всіх суперечок мирними засобами відповідно до Статуту ООН, і таким чином не піддавати подальшій загрозі міжнародний мир і безпеку.

В Україні відзначають День пам’яті і примирення в річницю капітуляції нацистської Німеччини – 8 травня. День пам’яті та примирення встановлений Указом президента України Петра Порошенка від 24 березня 2015 року, а також Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років”, який набрав чинності 21 травня 2015 року.

В Указі президента сказано, що цей пам’ятний день встановлений для “гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та вираження поваги всім борцям проти нацизму”.

В Україні символом Дня пам’яті з 2014 року вважається червоний мак і гасло “1939-1945. Ніколи знову”. Червоний мак, який символізує кривавий слід від кулі, вважається міжнародним символом пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Детальніше про історію пам’ятнорї дати читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/den-pam-yati-i-primirennya-2020-ukrajina-istoriya-pam-yatnoji-dati-novini-ukrajini-10989068.html

9 травня – історична довідка

Дев’яте травня увійшло в історію як день закінчення німецько-радянської війни. В цей день німецький генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель підписав Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, що поклало кінець самому кровопролитного конфлікту в історії Європи.

В Україні ж 9 травня святкується День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, присвячений шануванню всіх, хто вніс свій внесок у боротьбу з гітлерівською Німеччиною.

До квітня 1945 року радянські війська досягли тотальної переваги над Вермахтом, Червона армія підійшла до Берліну. Проте, знекровлені німецькі війська продовжували чинити запеклий опір і підготували столицю Німеччини до вуличних боїв. Ціною великих втрат Червона армія оволоділа Берліном і 1 травня взяла штурмом Рейхстаг. 2 травня німецьке командування заявило про припинення бойових дій, залишки берлінського гарнізону здебільшого здалися в полон.

Вночі 7 травня в Реймсі був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Німеччини. Від імені союзників документ підписали американський генерал Вальтер Беделл Сміт, радянський генерал Іван Суслопаров і французький генерал Франсуа Севез. Від імені Німеччини його підписали генерал Йодль і адмірал фон Фрідебург. Попри це, Сталіна підписання акта не влаштувало. За його вимогою генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель і представники ВМС Німеччини підписали документ повторно. Підписання відбулося 8 травня о 22:43 за центральноєвропейським часом (0:43 9 травня за московським часом). Так закінчилися воєнні дії на Східному фронті Другої світової війни.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10541457-9-travnya-2019-yak-v-ukrajini-vidznachatimut-den-peremogi-nad-nacizmom.html