Skip to content
unnamed

Чергове засідання комісії ТЕБ та НС

16.04.2021

За результатами позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Гірської сільської ради від 16 квітня 2021 року та відповідно до Протоколу № 9 було прийнято ряд важливих питань для подальшої життєдіяльності Гірської громади.

У порядку денному комісією ТЕБ та НС розглядалися наступні питання:

  1. Про вжиття невідкладних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
  2. Про заходи щодо запобігання та протидії масових пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2021 рік.
  3. Про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах в адміністративних межах Гірської об’єднаної громади.

Враховуючи клопотання директора Дитячого Швейцарського Центру, Яценко Вікторії, № 23 від 15.04 2021, що знаходиться за адресою с.Гора, вул. Молодіжна 56-Б з 19 квітня 2021 року у Центрі дозволено відновити навчання для дітей віком від 4 до 9 років, забезпечивши дотримання протиепідемічних заходів необхідних для безпеки дітей на території закладу.

Про заходи щодо запобігання та протидії масових пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2021 року доповів Чабан Олександр Вікторович, начальник відділу з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Гірської сільської ради.

За результатами доповіді, з урахуванням обговорення та враховуючи рішення протоколу №7 від 26.03.2021 року Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій комісія вирішила рекомендувати в межах повноважень протягом пожежонебезпечного періоду:

  • заборонити на пожежонебезпечний період розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах (крім спеціально облаштованих місць і обладнаних територій зеленого відпочинку), а також випалювання сухої рослинності на землях лісового фонду, торфовищах, сільгоспугіддях, заплавах річок та вздовж доріг;
  • забезпечити введення на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасових обмежень на відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон, в’їзд до них автотранспортних засобів;
  • забезпечити проведення активної роз’яснювальної роботи серед населення щодо недопущення пожеж під час перебування у лісових масивах, заплавах річок, сільгоспугіддях, на торфовищах, присадибних ділянках та недопущення спалювання сухої рослинності і сміття, а також про адміністративну і кримінальну відповідальність щодо випалювання сухої рослинності та невжиття заходів своєчасного гасіння пожеж;
  • вжити заходів з ліквідації стихійних сміттєзвалищ;
  • облаштувати територію навколо населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств, об’єктів, розміщених у лісових масивах, таким чином, щоб виключалась можливість перекидання лісових, торфових пожеж на будинки та споруди, а у разі виникнення пожежі на об’єктах – поширення вогню на лісові масиви (влаштування захисних протипожежних смуг, прибирання в літній період сухої рослинності, вітролому);
  • наголосити керівникам підприємств, власникам та орендарям земель сільськогосподарського призначення на спільній відповідальності щодо дотримання правил пожежної безпеки та недопущення зон розподілу відповідальності;
  • організувати роботу з агропромисловими та сільськогосподарськими підприємствами щодо забезпечення протипожежного захисту сільгоспугідь, зокрема особливу увагу приділити періоду дозрівання врожаю, для цього забезпечити у період воскової стиглості хліба, обкошення полів з прибиранням скошеного, та оборані їх смугою не менше 4 м завширшки в місцях прилягання до лісових та торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць.

Про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах в адміністративних межах Гірської об’єднаної громади доповів Счастливий Максим Анатолійович, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.

За результатами доповіді, з урахуванням обговорення та враховуючи рішення протоколу №7 від 26.03.2021 року Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій комісія було прийнято рішення рекомендувати в межах компетенції суб’єкту господарювання на території, якого знаходиться басейн «Aquazona» готельно-ресторанного комплексу «Green Villa», забезпечити обладнання місць масового відпочинку людей в басейні відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України до початку купального сезону.

Протолок комісії додається.