154780222_523798111922342_8661886797695809240_n

Боротьба з омелою у населених пунктах Гірської сільської ради

01.03.2021

За останні роки ураження омелою в Україні приймає масштаби екологічної катастрофи, адже це дуже небезпечна рослина-паразит. Недарма її називають чумою дерев.

Боротьба з омелою не повинна мати стихійний характер, а повинна бути організованою і послідовною. Тому працівниками відділу благоустрою Управління ЖКГ та КБ Гірської сільської ради було проведено обстеження зелених насаджень уражених омелою на території громади.

Просимо всіх мешканців, керівників підприємств, установ всіх форм власності нашої громади відповідно до п. 11.5, р.5 Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105 від 10.06.2006 року «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» – для боротьби з омелою білою терміново застосувати механічний метод – обрізування гілок на деревах з кущами омели, які не плодоносять, на 5-7 см, а з  плодоносними – не менше 15-20 см нижче місця прикріплення її до гілок. У разі ураження крони дерев омелою білою більш ніж на 60% вони підлягають видаленню.

До теми

Небезпека омели в тому, що вона живиться соком дерева, забирає в нього всі корисні речовини, що так необхідні для росту та міцності. Також омела пускає коріння по гілкам в серцевину дерева, а також може сягати навіть стовбура та коріння. Коріння омели викликають гниття деревини, що значно знижує міцність та стійкість дерев.Якщо не вживати ніяких заходів по боротьбі з цими рослинами-паразитами, то середній строк життя дерева після зараження омелою становить 10-12 років.