«Один із найсильніших підрозділів у Бориспільському районі — це Гірська МПО», — розповідають співробітники пожежної охорони. За останні роки було оновлено спецтехніку, закуплено нову якісну форму та і рівень заробітної плати значно зріс.
Хоча хлопці не приховують, що у колективі були негаразди з трудовою дисципліною, проте, переконують, що їх швидко вдалось виправити.
«Ми маємо гідну заробітну плату, чи не найвищу в районі. Усі наші проблеми вирішуються на рівні сільського голови Романа Дмитріва, він ніколи не відмовляв у наших потребах. Затримки бувають лише у закупівельних процедурах, але так вимагає закон», — зазначає керівник МПО Олександр Чабан та дякує від імені всього колективу Гірського МПО за уважне, щире ставлення до людей, співпрацю, підтримку та допомогу від Романа Дмитріва, адже переконує, що кожне їх звернення було почутим та вирішеним.
Щороку пожежний автомобіль проходить модернізацію обладнання, а саме заміну насосів та рукавів, по яких і подається вода для гасіння пожежі. Олександр Чабан згадує як у кінці липня це врятувало ціле поле врожаю пшениці. Каже, що у Мартусівці горіло поле зернових, на виклик приїхало чотири машини, але гасити пожежу змогли лише фахівці Гірського МПО, бо в усіх інших виникли проблеми із подачею води.
Іншою, вже вирішеною проблемою працівників МПО була стара пожежна форма. Надалі у такому одязі пожежники не могли працювати, адже форма — це не те, на чому можна економити.
Завдяки сільському голові та депутатам для пожежників було придбано повний комплект одягу. Він включає в себе зимовий та літній одяг для щоденного гасіння та бойові костюми (останні коштують близько 20 тис.грн.) Тепер, кажуть хлопці, це навіть кращий спецодяг пожежного, аніж у Бориспільському ДСНС. Під час розробки такої форми використовувалися тільки новітні технології: спецодяг складається із «дихаючої» тканини з мембраною від вологості – така форма тривалий час витримує високу температуру, від чого і залежить життя рятувальника.
Єдине чого не вистачає, так це окремої будівлі та своєї території. Пожежники повинні мати можливість підтримувати свою спортивну форму та якісно відпочивати, також не останнє місце займає організація побуту в період очікування виклику.
«Сільський голова дав нам завдання удосконалити знання та вміння пожежного водія. Справа в тому, що окрім виконання своїх прямих обов’язків водій може надавати і першу долікарняну допомогу. Навчання для водіїв МПО будуть проводити представники Червоного Хреста після завершення карантину», — поділився планами Олександр Чабан та додав, що бригада пожежників Гірського МПО готова до вдосконалення своїх знань та вмінь заради добробуту громади вже Гірської ОТГ.