Для вчителів Нової української школи (НУШ) Гірської громади завідувачка ЗДО «Берізка» Леся Харітоненко провела тренінг на тему «Формувальне оцінювання». Це оцінювання під час навчання і «для навчання» з урахуванням навчальних потреб кожного учня з метою ефективного формування необхідних знань та умінь.
Пані Леся професіонал з великої літери, фанатично закохана у свою професію, авторка 24 публікацій у фахових періодичних виданнях України; авторка та співавторка посібників для вчителів і студентів; регіональна тренерка НУШ; експертка процесу сертифікації вчителів початкової школи, української мови та літератури, адже співпрацює з Державною службою якості освіти України; експертка та спікерка вебінарів на освітянському порталі «Всеосвіта». Вона поділилась з вчителями своїм практичним досвідом про те, як спонукати кожного учня бути активним учасником навчального процесу, а не пасивним «отримувачем» знань і оцінок. Як створити таку атмосферу навчання, за якої учні не бояться «йти на ризик» – ставити запитання, робити помилки й показувати, чого вони ще не вміють або не знають.
А досвіду пані Лесі не займати. Понад 20 років педагогічного стажу, безперервна робота з дітьми різного віку і постійне навчання: «Не втомлююся вчитись, бо мені це цікаво. Я маю бути в тренді з дітьми, бути цікавою їм! Отримуючи нові знання – я отримую нові інструменти для викладання і можу дати учням нове сприйняття знань. Це особливо важливо для підлітків». Зараз Леся Харітоненко здобуває третю вищу освіту у магістратурі за спеціальністю «Наукова освіта та наукова комунікація» в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова і паралельно, в цьому ж університеті, навчається в аспірантурі та готується до захисту наукової роботи «Практичний кейс учителя філолога у закладах загальної середньої освіти».
Корисні поради, цікаві приклади з власного досвіду, найефективніші стратегії для підвищення рівня навчальних досягнень учнів – результат тренінгу для наших освітян.
Тетяна Рахімова – начальник відділу освіти: «Леся – педагог від Бога, вона ніколи не втомлюється ні від дітей, ні від роботи! У своїй області вона, безумовно, досягнула високої майстерності і значних успіхів!»
Олена Долобан – вчителька зарубіжної літератури Ревненського ліцею: «Тренінг цікавий та змістовний. Тренерка налаштувала вчителів на позитивне сприйняття формувального оцінювання та мотивувала дізнаватися більше про цей вид оцінювання та форми і методи роботи, які цьому сприяють».
Вікторія Левун – вчителька початкових класів Ревненського ліцею: «Приємно, що спілкування проходило у невимушеній та дружній атмосфері. Щиро вдячна Лесі Харітоненко за тренінг! Отримала мотивацію для подальшої роботи!»
Альона Іщенко – вчителька основ здоров’я Гірського ліцею: «Змістовно! Якісно! Легко! А головне – доступно. Максимум корисної інформації та професійних порад».
У нашій громаді багато талановитих та професійних педагогів, які мають особисті надбання та готові ділитися досвідом. Попри всі виклики пов’язані з війною, вчителі продовжують підвищувати свої професійні компетенції, щоб надавати якісні освітні послуги. Адже саме діти престиж і успіх держави. І цей успіх формується у співпраці учнів з високоосвіченими, кваліфікованими педагогами.
За інформацією відділу освіти