Skip to content
1

Бориспільське РУ ГУ ДСНС України в Київській області повідомляє, що з настанням літнього періоду збільшується кількість пожеж в природних екосистемах.

22.06.2023

Бориспільське РУ ГУ ДСНС України в Київській області повідомляє, що з настанням літнього періоду збільшується кількість пожеж в природних екосистемах. Так з початку 2023 року на території Бориспільського району виникла 131 пожежа сухої рослинності.

Найбільш розповсюдженою причиною виникнення пожеж трав’яного настилу є самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків та необережного поводження з вогнем. Відповідно до п.1.1, глави 1, розділу 3 Правил пожежної безпеки в Україні власники земельних ділянок повинні своєчасно прибирати трав’яний настил, чагарники тощо з своєї території, щоб унеможливити загоряння листя, сухої трави та сміття.

Враховуючи вище викладене з метою запобігання виникнення пожеж в природніх екосистемах  звертаємося до громадян приватних садиб, орендарів земельних ділянок, власників підприємств та господарств вжити заходів та навести лад на земельних ділянках. Не наражайте на небезпеку себе та оточуючих.

З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:

  • Не кидайте НЕ загашені недопалки та сірники в траву.
  • Не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах.
  • Не залишайте кинутими на полях пляшки, бите скло, які перетворюючись на сонці в лінзу, концентрує сонячні промені до спонтанного загоряння знаходиться під нею трави.
  • Не залишайте промаслений або просочений бензином, гасом і іншими горючими речовинами обтиральний матеріал.
  • Не користуйтеся піротехнічними виробами.
  • Не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків. Особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки, в залежності від характеру порушень та їх наслідків, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах до громадян застосовується ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою штраф на громадян (1530-4590 грн.) та на посадових осіб (4590-15300 грн.).

Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне випалювання рослинності або її залишків, тягне за собою накладення штрафу на громадян (3060-6120 грн.) та на посадових осіб (15300-21420 гри.).

Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Будьте обережні!  У випадку пожежі – викликайте службу порятунку за номером телефону “101”!

Краще унеможливити причині займання ніж потім страждати від наслідків.