Skip to content
1

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14.12.2022

14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Тисячі ліквідаторів заплатили власним життям і здоров’ям, щоб локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій. Ці люди – приклад самопожертви та самовідданості.
І хоча весь цивілізований світ пам’ятає, наскільки загрозливим може бути «мирний атом», на жаль, сьогодні питання ядерної безпеки знову актуалізувалося. Російські агресори не лише загрожують нам застосуванням ядерної зброї, а ще й варварськи порушують правила безпечного поводження на Запорізькій АЕС. Підступний ворог шантажує і погрожує українцям новою небезпекою, не усвідомлюючи смертельних і незворотніх наслідків для цілого світу.
Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. З усією повагою бажаємо мужнім ліквідаторам-чорнобильцям і їхнім родинам міцного здоров’я, довгих років життя і родинного благополуччя. Низький уклін, щира вдячність і обов’язково мирного українського неба!
Довідково
Вибух на 4-му реакторі ЧАЕС спричинив потрапляння в атмосферу 300 мільйонів кюрі радіонуклідів. Для порівняння: атомна бомба, скинута на Хіросіму, це 5 мільйонів кюрі. 200 видів різних радіонуклідів потрапили в довкілля.
Основне забруднення сформували цезій-137, стронцій-90, плутоній-239 і плутоній-240. А також йод-131.
Унаслідок цієї катастрофи радіаційного забруднення зазнали понад 145 тисяч квадратних кілометрів території України, приблизно 5 тисяч населених пунктів.
Вплив катастрофи відчули на собі також Білорусь, Швеція, Норвегія, Польща, Австрія, Швейцарія, Німеччина, Фінляндія, Велика Британія.