Так, згідно ч. 2 ст. 5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», батьки або інші законні представники зобов’язані задекларувати або зареєструвати місце проживання (перебування) новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
Для отримання даної послуги потрібно подати наступні документи:
– Заява про реєстрацію місця проживання дитини;
– Свідоцтво про народження, (ідентифікаційний код за наявності);
– Письмова згода другого з батьків (узгоджувача) при реєстрації батьків за різними адресами;
– Паспорт та ідентифікаційний код заявника та узгоджувача;
– Квитанція про сплату адміністративного збору.
Подати заяву на отримання послуги заявник можна особисто або через законного представника.
Умови і випадки надання послуги.
Реєстрація місця проживання дитини до 14 років:
– Реєстрація може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків. При цьому згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна.
– У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
– Реєстрація здійснюється в день подання особою або її представником документів до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг).
– Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження.
– При поданні заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подається документ, що посвідчує особу представника та документ, що підтверджує повноваження особи як представника.
– Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
– У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.
Поширені питання:
Хто повинен подавати документи для реєстрацій місця проживання дитини?
– Щодо дитини віком до 14 років – це здійснює один із її батьків за згодою іншого з батьків дитини.
– Дитина віком від 14 до 18 років самостійно декларує місце свого проживання за місцем проживання її батьків чи одного з них без надання згоди такими особами.
– Якщо ж дитина такого віку має намір задекларувати своє місце проживання за адресою іншого житла, ніж зареєстроване або задеклароване місце проживання її батьків, необхідна згода батьків чи одного з них, крім випадку декларування проживання в гуртожитку здобувачем освіти.
Чи завжди треба згода іншого з батьків для реєстрації місця проживання дитини?
– Ні. Якщо місце проживання батьків дитини зареєстровано/задекларовано за однією адресою, згода іншого з батьків не надається.
Чи є якась плата за декларування місця проживання або зняття із задекларованого місця проживання?
– Якщо особа звернулась впродовж визначеного терміну (протягом трьох місяців з дня державної реєстрації народження дитини) – адміністративний збір у 2022 році становитиме 37,22 грн.
– Якщо терміни порушено – 62,03 грн.
– Розмір адміністративного збору залежить від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року.
– За декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір справляється лише за одну адміністративну послугу (декларування місця проживання/реєстрація місця проживання).
За додатковою інформацією звертайтеся до відділу “ЦНАП” виконавчого комітету Гірської сільської ради
за тел. 0800-300-157.