Skip to content
unnamed

27 січня – День пам’яті жертв Голокосту

27.01.2020

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту 27 січня на державному рівні відзначається в Україні, починаючи з 2012 року, відповідно до постанови Верховної Ради “Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру”.

Голокост – це геноцид єврейської раси в роки Другої світової війни.

Він досяг неймовірного розмаху. Голокосту піддалися понад 6 млн євреїв.

Саме 27 січня 1945 року Червона армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (польська назва – Освенцім). Тільки тут, в 70 км від Кракова, за роки війни – з 41-го по 45-й – було вбито більше 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями. На момент звільнення радянськими солдатами в концтаборі містилися 3 тис. євреїв. Саме цей табір вважається головним символом Голокосту.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року в резолюції 60/7. Ініціаторами виступили шість країн: Ізраїль, Україна, Росія, Канада, Австралія і США. Співавторами були ще 90 країн. Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити і проводити освітні програми, щоб уроки Голокосту назавжди збереглися в пам’яті наступних поколінь і сприяли запобіганню актів геноциду в майбутньому.

Вперше День пам’яті жертв Голокосту провели 27 січня 2006 року.