Українська вишивка дивує, зачаровує і захоплює дивовижними візерунками і поєднанням кольорів.
Майстриня вишивки Любов Литовчак на лекції присвяченій секретам української вишивки розповіла слухачам про тканину, яка найкраще підходить для вишивки, про різновиди ниток, техніки вишивання, традиції і символи, що використовуються у вишивці, а також цікаві історичні факти. Приділили увагу вправам для очей, які варто робити в перервах.
Для вишивання потрібне бажання, терпіння, час і любов для вишивки, говорить майстриня. Вишивати необхідно з хорошим настроєм та світлими думками, адже шиючи, ви переносите свою енергетику на виріб.
Пані Любов поділилась цікавими тонкощами вишивання. Кажуть, що на весільному рушникові мають бути помилки, аби гості на весіллі дивились на помилки і обговорювали їх, а не долю подружжя. Вишиваючи весільний рушник, слід від початку до кінця використовувати одну й ту саму голку, щоб подружжя жило в злагоді і порозумінні. Раніше в Україні до народження дитини вишивали рушник довжиною 7 метрів і використовували при цьому символи добра і щастя. Коли маля народжувалось, його клали на цей рушник. Вдруге рушник використовували, коли ця людина одружувалась. І втретє і в останнє рушник використовували коли ця людина помирала: на рушнику опускали домовину. Такі рушники супроводжували людину все життя і вони не збереглися.
Наступним буде майстер клас з вишивки. Під керівництвом талановитої майстрині бажаючі будуть вчитись технікам вишивання. Про час і місце проведення майстер-класу повідомимо згодом.