В Україні День Соборності офіційно відзначають з 1999 року. Свято встановили в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. З 30 грудня 2011 року, указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні скасували і натомість встановили «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято відновили.
22 січня – знакова дата для України і українців. В різні роки у цей день відбувалися доленосні для нашого народу події.
22 січня 1918 року був підписаний IV Універсал Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголосили суверенною і незалежною державою. Документом сповіщалося, що «однині УНР стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу»
Через рік 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі проголосили про Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну.
В пам’ять про Акт Злуки 21 січня 1990 року люди вишикувалися «живим ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.
День 22 січня 2014 року став точкою неповернення. Під час подій Революції Гідності на Майдані у Києві були убиті Герої Небесної сотні Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Невідомими викрадачами в цей же день, був замордований львів’янин Юрій Вербицький. Смертельного поранення зазнав мешканець Турки Роман Сеник.
У листопаді 2014 року українці Юрій Вербицький, Сергій Нігоян та Роман Сеник — посмертно нагороджені званням Героя України, а громадянин Білорусі Михайло Жизневський — відзначений Орденом Героїв Небесної Сотні.
День Соборності — це нагадування для всіх українців про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель, а сила народу в єдності людей.