15 червня на базі Вороньківської опорної школи відбувся семінар керівників місцевих органів управління освітою Територіальних громад Бориспільського району за участю заступника голови КОДА Олега Миколайовича Торкунова та директора департаменту освіти та науки КОДА Жанни Жоржівни Осипенко з актуальних питань модернізації дитячого харчування в закладах освіти.
Обговорювали та аналізували важливі завдання реформи харчування, ділилися досвідом, шукали спільні рішення.
Звичайно , реформа і важлива, і конче необхідна, адже від якості харчування залежить і фізичний, і інтелектуальний розвиток , психологічний стан наших дітей, та попри такі перспективи, перед закладами освіти з’явилися виклики, які потрібно вирішувати спільно з медиками, кухарями та батьками здобувачів освіти. Окрім цього, необхідні неабиякі кошти на модернізацію харчоблоків шкільних їдалень.
Ось деякі зміни , які вже з нового навчального року можуть чекати на дітей в закладах освіти:
-безготівковий розрахунок за обрані учнем страви;
-нові форми харчування(кейтерінг, шведський стіл, – мультипрофільне меню( коли учень може обирати страву з двох- чотирьох пропозицій);
– забезпечення відповідних категорій учнів дієтичним харчування.
Та головне -це оновлене меню з низкою обмежень щодо вмісту солі, цукру, жиру, ковбасних виробів тощо. Наразі в закладах освіти обговорюється чотирьохтижневе меню Є. Клопотенка. Смачно , ситно, за новими стандартами. Але з практиктичного досвіду керівників закладів, які вже взяли за основу меню Клопотенка, воно теж потребує творчого підходу, адже у більшості дітей уже сформовані кулінарні смаки, тому, попри естетичний вигляд страв та екзотичні назви, діти відмовляються їх споживати і, як правило, перевагу надають традиційним стравам української кухні.
Тому питання вибору меню, яке задовольнить і батьків, і дітей, а при цьому ще й буде відповідати новим стандартам, потребує дослідження та обговорення.
На жаль, культура та розвиток принципів здорового харчування в нашому суспільстві не знаходиться на належному рівні, тому в цей перехідний період надзвичайно важлива інформаційна кампанія за участю батьків здобувачів освіти, щоб спільно сформувати нові гастрономічні звички у наших дітей згідно з принципами здорового харчування.
Ні – цукру, солі.
Так – травам, приправам, соусам!
Згідно з Постановою КМУ №305 в шкільному меню зменшено кількість калорій на 15%, зменшена кількість споживання картоплі та хліба, цукру та солі, макаронних виробів, овочів. Збільшилась норма фруктів та молочних продуктів.
З метою популяризації здорового харчування серед здобувачів освіти, Управління гуманітарного розвитку та соціального захисту населення, керівники закладів загальної середньої освіти Гірської ОТГ запрошують батьків та учнів, всіх небайдужих мешканців громади долучитися до активної просвітницької кампанії “Якісне харчування – здорова дитина”