Масштабна вакцинальна кампанія , що розпочалася три місяці тому, набирає оберти. Вже мільйони людей у всьому світі встигли отримати щеплення проти COVID-19. Наразі не існує специфічного лікування проти коронавірусної хвороби, тому для того, щоб зберегти своє здоров’я , потрібно мінімізувати ризик або навіть унеможливити ймовірність інфікування. Це стає можливим саме завдяки проведенню масової імунізації населення. Вакцинація проти коронавірусу в Україні почалася 24 лютого. Вакцинування відбувається добровільно. Яка ж ситуація з захворюваністю на COVID-19 та вакцинуванням в нашій громаді громади?
На ці та інші питання отримуємо відповідь від завідувача Гірською амбулаторією Фесенко Христиною Степанівною.
-Якщо робити аналіз статистичних даних захворюваності в с.Гора , якими вони є на сьогодні?
Складно підрахувати кількість хворих на COVID -19 від початку пандемії, адже не усі хворі звертались до лікаря. Лікується на даний час біля 30 чоловік.
-Як відбувається вакцинація на території громади?
В першу чергу було провакциновано категорію 80 +.
Є списки бажаючих незалежно від вікової категорії, коженен задекларований мешканець громади може записатись за телефоном (04595) 36503 і при наявності вакцини будуть повідомлені.
Хочу зразу зазначити, що вакцинація дозволить нам захистити свої родини та повернутися до звичного життя. Усі вакцини безпечні й ефективні. Щеплення, які проводить наша амбулаторія, добровільні і безоплатні.
Відповідно до дорожньої карти з проведення вакцинації в Україні, ми проводимо вакцинацію етапами. Спочатку вакцинуємо усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим.
Наразі вакцинуєм вікову категорію 65+.
Також хочу додати. Всі медики Гірської ОТГ і їх сім’ї провакциновані, з повібчних явищ – короткотривале підвищення температури та загальна слабкіить впродовж доби. За спостереженням медиків здебільшого побічні прояви трапляються рідко.
– Що скажете про кількість вакцинованих осіб?
На сьогодні провакциновано близько 100 чолові.
-Як підготуватися до вакцинації?
Потрібно дотримуватись стандартних рекомендацій , щоб убезпечити себе від захворювання під час відвідування медпункту. Тестуватися на антитіла чи антигени до COVID -19 не потрібно.
Обов’язковою є згода на вакцинацію, оскільки вакцинація є добровільною.
Щоб безоплатно вакцинуватися, пацієнт має бути зареєстрований у Реєстрі пацієнтів електронної системи охорони здоров’я, тобто ви повинні мати укладену декларацію з лікарем.
Ви не зможете вакцинуватися, якщо не зареєстровані в Реєстрі пацієнтів ЕСОЗ.
-Чи може вакцина спричинити захворювання на COVID-19?
Вакцина від COVID-19 не може спричинити захворювааня. Проте ви можете отримати першу дозу вакцини вже інфікованим. Також організм може реагувати а введення вакцинизагальною слабкістю або підвищенням температури. Ці симптоми зникають через кілька днів.
Якщо ж симптоми більш складні ( висока температура, кашель, втрата нюху та смаку),потрібно невідкладно повідомити лікаря та протестуватися на COVID-19.
-Розкажіть, які вакцини пропонуєте паціентам?
Вакцина AstraZeneca виробництва Кореї та Індії. На сьогодні ми очікуємо на вакцину. На перед про виробника нам не повідомляють.
Шановні мешканці громади! Якщо ви бажаєте провакцинуватоись зателефонуйте за номером (04595) 36503 для внесення до списку. При наявність вакцтни вам зателефонують та запросять.